Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dla zasłużonych

Data publikacji: 2013-01-11, Data modyfikacji: 2013-01-11
A A AWydrukDrukuj  
 
 Dla zasłużonych

W Mielcu tradycyjnie z nowym rokiem wojsko honoruje swoich zasłużonych.
Na spotkaniu żołnierskim, które odbyło się 9 stycznia 2013 r. w auli Starostwa Powiatowego, porucznik rezerwy Jerzy Dębicki, niegdyś żołnierz podziemia niepodległościowego, doczekał się kapitańskiego awansu. Oprawiony patent oficerski przekazał szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu, ppłk Mirosław Ciesielski. Kapitan otrzymał od komendanta także nowe dystynkcje do galowego munduru. Awansowany zebrał wiele gratulacji i upominków, w tym także okolicznościową statuetkę, kwiaty i list gratulacyjny od prezydenta miasta Mielca Janusza Chodorowskiego, którego reprezentował Piotr Toczyński z Urzędu Miejskiego. Pełnomocnik prezydenta uczestniczył także w uroczystej dekoracji Krystyny i Edwarda Sikorów z Mielca. Oboje rodzice żołnierzy, którzy odbyli służbę zasadniczą w siłach zbrojnych RP otrzymali srebrne medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju", przyznane przez Ministra Obrony Narodowej.

Srebrnymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju" zostali wyróżnieni także Zofia i Stanisław Bielawa z Gminy Borowa oraz Zofia i Stefan Kryczkowie z Wadowic Górnych. Natomiast Brązowy Medal „Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny" został przyznany Agnieszce Liguz za długoletnią wzorową służbę i pracę w Wojsku Polskim. Odznaczona pracuje w WKU Mielec.

Z kolei Jan Myśliwiec - przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, znany z wieloletniego wspomagania środowisk żołniersko-kombatanckich i budowania więzi międzypokoleniowych, został uhonorowany odznaką „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych". Przypięcia odznaki i wręczenia listu prezesa zarządu głównego tej organizacji dokonał kapitan w stanie spoczynku Stanisław Kortyka - weteran frontowy II wojny światowej.

Prócz komendanta WKU podpułkownika Mirosława Ciesielskiego w ceremoniach wyróżnień uczestniczyli samorządowcy - wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła oraz wójtowie gmin Borowa i Wadowice Górne - Władysław Błażejowski i Stefan Rysak.

 

Urząd Miasta Mielec, Źródło artykułu: http://www.mielec.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola