Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest dofinansowanie drugiego projektu rewitalizacji

Data publikacji: 2012-07-13, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Jest dofinansowanie drugiego projektu rewitalizacji

Po modernizacji starówki, samorząd miasta Mielca otrzymał dofinansowanie drugiego projektu rewitalizacji Miasteczka Młodego Robotnika wraz z Górką Cyranowską. Wartość tej inwestycji to ponad 9 milionów złotych z czego blisko 7 milionów pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Koncepcja rewitalizacji osiedla MMR i Górki Cyranowskiej powstała kilka lat temu i jej głównym założeniem było przywrócenie funkcji mieszkaniowych i rekreacyjnych tego terenu. Projekt przewiduje m.in. przebudowę sieci uzbrojenia terenu na osiedlu Miasteczko Młodego Robotnika, w tym przygotowanie terenu służącego prowadzeniu działalności gospodarczej oraz przebudowę Parku Leśnego „Góra Cyranowska". Największa metamorfoza czeka park na Górce Cyranowskiej, gdzie pojawi się m.in. sztuczna, efektownie podświetlona rzeka, nowe alejki i oświetlenie oraz tor saneczkowy i labirynt z kamiennych gabionów, który niewątpliwe do gustu przypadnie najmłodszym mielczanom.

Początkowo mielecki projekt rewitalizacyjny, po ocenie merytorycznej, został umieszczony przez samorząd województwa na drugim miejscu listy rezerwowej. 19 czerwca Zarząd Województwa wydał decyzję o dofinansowaniu tego przedsięwzięcia z środków EFRR oraz częściowo z budżetu państwa. - To znakomita wiadomość, tym bardziej, że podczas czerwcowej sesji Dziecięcej Rady Miejskiej obiecałem młodym mielczanom, że zrobimy wszystko, by ta inwestycja została zrealizowana - powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski. Dodał, że rewitalizacja osiedla MMR i Góry Cyranowskiej będzie drugim takim przedsięwzięciem, po gruntownej modernizacji najstarszej części miasta, w tym Rynku, który w ubiegłym roku zyskał całkowicie nowy wygląd. Warto podkreślić, że autorem obu projektów rewitalizacyjnych jest mielczanin, Piotr Tabor z pracowni APA Peter Pan. - Ponadto, już bez udziału wsparcia unijnego, modernizujemy miejskie parki i tereny zielone, które teraz będą znacznie bardziej przyjazne i znacznie lepiej będą służyć wypoczynkowi i rekreacji - zaznaczył prezydent.
Janusz Chodorowski podkreśla, że projekt rewitalizacji osiedla MMR i Górki Cyranowskiej jest sporym wyzwaniem, ponieważ procedury związane z jego złożeniem i uzyskaniem dofinansowanie były niezwykle trudne. - Dużą pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie okazał radny sejmiku województwa Zdzisław Nowakowski, któremu składam podziękowania - powiedział prezydent Mielca. Teraz do projektu „Rewitalizacja terenu byłego prowizorycznego osiedla baraków mieszkalnych w Mielcu, wybudowanego w latach 50. XX wieku dla jednostek paramilitarnych i młodych robotników" realizowany w ramach Działania 7.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007-2013, będzie przygotowana umowa na dofinansowanie. Oznacza to, że najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace na Górce Cyranowskiej i MMR, które mogą zakończyć się w roku 2014. Planowana wartość tej inwestycji to 9 172 463 zł, z czego 2 624 353 zł będzie stanowić dofinansowanie w ramach EFRR, a 4 318 012 zł to dofinansowanie z budżetu państwa.

Jak zaznacza prezydent Mielca po zakończeniu projektów rewitalizacyjnych, kolejną dużą inwestycją, związaną ze zmianą wizerunku miasta, będzie modernizacja terenów sportowych i rekreacyjnych MOSiR. - Trwa przebudowa stadionu sportowego, a czeka nas jeszcze modernizacja hali sportowej. W przyszłości planujemy także m.in. poszerzenie boisk i kortów na terenach MOSiR, tak by jeszcze lepiej służyły mieszkańcom miasta do czynnego wypoczynku - powiedział Janusz Chodorowski.

 

Krzysztof Urbański
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Mielca

 

mielec.pl, Źródło artykułu: mielec.pl, Autor zdjęć: mielec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola