Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna odsłona akcji „Drzewko Krono”. Tym razem w pobliżu szpitala

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 1300 drzew i krzewów zasadzone zostało w sobotę, 26 października, w ramach akcji „Drzewko Krono” przygotowanej przez mielecką firmę Kronospan. Tym razem pracownicy firmy wraz z rodzinami, a także władze miasta i powiatu oraz szefowie i przedstawiciele mieleckich firm i instytucji sadzili rośliny w pobliżu Szpitala Powiatowego.

To już kolejna edycja akcji, podczas której na terenie miasta zasadzane są sadzonki krzewów i drzewek. Do tej pory, podczas kilkunastu już edycji „Drzewka Krono” rośliny sadzone były m.in. na terenach rekreacyjnych MOSiR, przy mieleckich szkołach oraz na innych terenach miejskich. – To bardzo sympatyczne przedsięwzięcie, dzięki któremu zmienia się wizerunek naszego miasta i nasze najbliższe otoczenie – powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski, który także z wiceprezydentem Mieczysławem Wdowiarzem i przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Myśliwiec wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Prezydent zaznaczył także, że trafnie w tym roku zostało wybrane miejsce nasadzeń. – Teren szpitala od jakiegoś czasu otwiera się i zmienia. Są już parkingi, systematycznie przybywa zieleni. To właśnie jedno z takich miejsc, które powinno relaksować i wyciszać, niezwykle przydatne osobom leczącym się w szpitalu – powiedział Janusz Chodorowski.

 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola