Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielczanie wybierają czipowanie

Data publikacji: 2013-02-05, Data modyfikacji: 2013-02-16
A A AWydrukDrukuj  
 
 Mielczanie wybierają czipowanie

Ponad sześciuset właścicieli psów zdecydowało się od grudnia ub. roku wszczepić swoim pupilom elektroniczne czipy identyfikacyjne. Czynność tą można wykonać bezpłatnie w ramach akcji prowadzonej przez samorząd miasta Mielca.
W listopadzie ub. roku mieleccy radni podjęli decyzję o wprowadzeniu od 1 stycznia 2013 roku rocznej opłata za psa. Mielczanie mogą jednak uniknąć tej opłaty bezpłatnie czipując swojego pupila w gabinecie weterynaryjnym, wyłonionym w drodze konkursu. Roczna opłata wynosi 108 złotych i musi zostać uiszczona w mieleckim magistracie do 31 marca br. Do tej pory jednak nikt nie zdecydował się dokonać rejestracji psa w Urzędzie Miejskim i uiścić opłatę. Od 1 grudnia ponad 600 osób wybrało czipowanie, za które zapłaci mielecki magistrat.
Zabieg czipowania polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora. Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa. - Czip wykonany jest ze specjalnego silikonu, który jest obojętny dla organizmu psa, nie ma zatem obaw, że wyrządzi zwierzęciu jakąkolwiek krzywdę - powiedział Mariusz Kania, lekarz weterynarii, który wykonuje czipowanie. - Zapewniam, że psy bardzo dobrze znoszą zabieg wszczepienia. Często znacznie gorzej reagują sami właściciele - dodał.
Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika, w który będą wyposażeni, strażnicy miejscy, policjanci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i schroniska dla zwierząt. Trwałość urządzenia określana jest na kilkadziesiąt lat.

 

 

Urząd Miasta Mielec, Źródło artykułu: http://www.mielec.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola