Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielec czeka na Wydział Zamiejscowy AGH

Data publikacji: 2013-12-05, Data modyfikacji: 2013-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Rozpoczęły się intensywne przygotowania do utworzenia w Mielcu Wydziału Zamiejscowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W niedzielę mieleccy samorządowcy spotkali się z powołanym przez rektora krakowskiej uczelni, pełnomocnikiem ds. organizacji Wydziału Zamiejscowego AGH.

Zmiany w przepisach organizacyjnych wyższych uczelni spowodowały, że juz wkrótce zlikwidowane zostaną Zamiejscowe Oddziały Dydaktyczne. Na takich właśnie zasadach już od czterech lat działa w Mielcu Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W tym roku prace inżynierskie obronili pierwsi absolwenci mieleckiego oddziału uczelni, a już w październiku nowi studenci rozpoczęli naukę na kierunkach Mechanika i Budowa Maszyn,
Inżynieria Mechaniczna i Materiałowa, Mechatronika na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. To właśnie WIMiR od wielu lat jest najlepszym wydziale mechanicznym w Polsce, co potwierdzają wyniki kompleksowej oceny działalności naukowej, badawczo rozwojowej jednostek naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W minioną niedzielę, 1 grudnia w siedzibie mieleckiego ZOD AGH przedstawiciele samorządów miasta i powiatu spotkali się z dr hab. inż. Bolesławem Karwatem, którego rektor uczelni upoważnił do rozpoczęcia starań w celu powołania w Mielcu Wydziału Zamiejscowego. Jak podkreśla prezydent Mielca Janusz Chodorowski celem jest powołanie filii oferującej naukę na kilku kierunkach w systemie dziennym. – Nasze działania są na bieżąco konsultowane z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta, ponieważ to właśnie oni wskazują konkretne specjalizacje inżynierskie, najbardziej niezbędne do funkcjonowania i dalszego rozwoju – powiedział Janusz Chodorowski. Prezydent przyznał, ze podczas niedzielnego spotkania wymienione zostały informacje na temat etapu przygotowań i kierunkach działań. – Teraz należy się skupić na rekrutacji i promocji działalności mieleckiej filii AGH. Zdaję sobie sprawę, że studia na tej uczelni nie należą do najłatwiejszych, lecz wybór kierunku i szkoły to przecież inwestycja w swoją przyszłość. Obserwujemy teraz tendencję wśród młodych ludzi, którzy wybierają stosunkowo łatwe studia nie gwarantujące im jednak pracy. AGH jest znakomitą marką, co podkreślają sami absolwenci, którzy nie mają wielkich kłopotów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia. Nas cieszy to, że taką właśnie pracę absolwentom oferują mieleckie firmy – dodał prezydent.

Samorząd miasta był jednym z inicjatorów powstania ZOD AGH w Mielcu. To właśnie władze Mielca wyremontowały i przekazały na potrzeby uczelni budynek przy ulicy Skłodowskiej-Curie.

 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola