Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielec w Centrum Nauki Kopernik

Data publikacji: 2014-02-14, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Mielec w dniach 11-12 lutego br. prezentowało się podczas XXI Giełdy Wynalazków nagrodzonych w 2013 roku na światowych wystawach wynalazczości w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Na stoisku promocyjnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, oprócz miniaturowego systemu sterowania i nawigacji dla platform latających - wynalazku Politechniki Rzeszowskiej, który zdobył złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli, prezentowany był symulator lotu Urzędu Miejskiego w Mielcu, powstały przy współpracy z EPML Spotters.

Symulator lotu nad naszym miastem samolotem M28 „Skytruck”, produkowanym przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko zwiedzających, ale także innych wystawców i dziennikarzy. Swoich sił za sterami spróbował także Radosław Brzózka, autor programu „Jak to działa?” nadawanego w TVP 1.  


 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola