Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mistrzowie Polski w ratowaniu życia są z Mielca

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Mielczanie, reprezentujący Automobilklub Mielecki zdobyli tytuł Mistrzów Polski w Ratownictwie Drogowym. W ubiegłym tygodniu spotkali się z wiceprezydentem Mielca Bogdanem Bieńkiem, by opowiedzieć o przygotowaniach i samym starcie w zawodach, które pod koniec września odbyły się w Sopocie.

Weronika Czerwińska i Piotr Ogorzałek do tej pory startowali w wielu zawodach różnej rangi, lecz jak przyznaje prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, tak wysokiego miejsca jeszcze nie udało się zająć. – Tematyką ratownictwa drogowego nasze stowarzyszenie zajmuje się już od kilku lat. Staramy się aby wiedzę, która może uratować czyjeś życie nabyli nie tylko członkowie Automobilklubu, ale także dzięki wsparciu i współpracy z Urzędem Miejskim pokazy i szkolenia organizujemy także w szkołach i przedszkolach – powiedział. Jednym z najważniejszych sprawdzianów wiedzy są zawody ratowników drogowych, których na Podkarpaciu jest bardzo dużo. – Trzeba przyznać, że nasz region jest jednym z najaktywniejszych w tej tematyce. Podczas Mistrzostw Polski na 25 załóg, aż 9 reprezentowało nasze województwo – powiedział Piotr Ogorzałek. Zadaniem ratowników było udzielenie pomocy przedmedycznej w trzech, zainscenizowanych przypadkach. – Na każdy z nich mieliśmy maksimum 7 minut, jeśli udało nam się udzielić pomocy w czasie krótszym – otrzymywaliśmy dodatkowe punkty. Komisja złożona ze specjalistów oceniała nie tylko czas, ale także to jak zabezpieczyliśmy teren wypadku oraz czy prawidłowo udzieliliśmy poszkodowanym pomocy – dodała Weronika Czerwińska. Wiceprezydent Bogdan Bieniek przyznał, że to niezwykle cenne osiągnięcie, ponieważ wiąże się z umiejętnością ratowania ludzkiego życia. – Ważne by taką wiedzę miało jak najwięcej osób, szczególnie młodszych. Dlatego zależy nam, jako samorządowi miasta, by wciąż wspierać organizację pokazów i szkoleń z ratownictwa dla nauczycieli i młodzieży – powiedział.

W trakcie spotkania poruszano temat związany z możliwościami przeprowadzenia całego cyklu pokazowych lekcji w mieleckich szkołach. Artur Smykla, wiceprezes AM zapewnił, że członkowie stowarzyszenia mają nie tylko niezbędną do tego wiedzę, lecz także sprzęt, na którym bezpiecznie można ćwiczyć np. resuscytację.


Krzysztof Urbański
BPI UM
28.10.2013 r.

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola