Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa inicjatywa Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu - Mielecki Uniwersytet Dziecięcy

Data publikacji: 2013-08-21, Data modyfikacji: 2013-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Nowa inicjatywa Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu - Mielecki Uniwersytet Dziecięcy

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zawiadamia, że w październiku 2013 roku rozpoczyna swoją działalność Mielecki Uniwersytet Dziecięcy (MUD).
Twórcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, a działalność Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego objęta została Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Prezydenta Miasta Mielca. Projekt powstał z myślą poszerzenia oferty edukacyjnej adresowanej do dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w Mielcu i na terenie powiatu mieleckiego, które ukończyły 9 rok życia.

Celem działania MUD jest rozwijanie i wzbogacanie zainteresowań i umiejętności dzieci przez popularyzację wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłychi przyrodniczych a także sięganie do światowej skarbnicy kultury i sztuki.

Działalność MUD obejmuje cykl zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich. Dzieci w trakcie zajęć będą mogły poczuć się jak prawdziwi studenci, gdzie inspirowani do odkrywania nowych obszarów zainteresowań, będą mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Oferta MUD w pełny sposób pozwoli na korzystanie z wolnego czasu przez dzieci w kontakcie z ludźmi nauki i zapoznaje z uniwersytecką metodą edukacji.
Zajęcia MUD będą odbywały się zwykle w soboty, dwa razy w miesiącu. Harmonogram zajęć, regulamin Uniwersytetu i wysokość opłaty semestralnej zostaną podane na stronie internetowej www.uniwersytetdzieci.mielec.pl. Rok akademicki MUD jest podzielony na dwa semestry - zimowy i letni.

Rekrutacja

Rekrutacja zostanie przeprowadzona w dniach od 09.09.2013r. (poniedziałek), od godz. 06:00 do 11.09.2013r. (środa) do godz. 23:00. Zgłoszenia dokonuje się poprzez prawidłowe wypełnienie formularza rekrutacyjnego dostępnego na stronie internetowej MUD: www.uniwersytetdzieci.mielec.pl oraz przesłanie go na adres uniwdzieci@kultura.mielec.pl w podanych wyżej ramach czasowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacja o wpisaniu na listę studentów MUD zostanie przesłana pocztą elektroniczną na adres e-mail zgłaszającego.

Na spotkanie informacyjne organizatorów Uniwersytetu i koordynatora MUD z rodzicami dzieci wpisanych na listę studentów MUD zapraszamy w dniu 18 września 2013r. (środa) o godz. 18:00 do Sali nr 1 Domu Kultury w Mielcu przy al. Niepodległości 7.

 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola