Belka
Środa, 2 Grudnia 2020   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pasja rodzi sukces…

Data publikacji: 2019-06-26, Data modyfikacji: 2019-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Publiczne Gimnazjum im. W. Witosa w Pławie było niewielką szkołą w powiecie mieleckim. Placówka ta odgrywała niebagatelną rolę w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia - zapewniała dobrą opiekę i skutecznie przygotowywała do dorosłości. Podstawowym zadaniem uczących w niej nauczycieli było wyposażenie gimnazjalistów w wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszego kształcenia, rozwijanie talentów i kreatywności, pielęgnowanie dziedzictwa narodowego oraz wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym. Ważnym czynnikiem była owocna współpraca z rodzicami, którzy poprzez liczny udział w uroczystościach szkolnych i środowiskowych, aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, różnorodne inicjatywy podejmowane przez uczniów i nauczycieli oraz systematyczne diagnozowanie uzdolnień młodych ludzi owocowały wieloma sukcesami i osiągnięciami na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim a także ogólnopolskim.W wojewódzkich konkursach przedmiotowych (ich poziom znacznie wykraczał poza treści realizowane w szkole) organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, tytuł laureata zdobyło dwóch (Stanisław Robak i Malwina Wojtusiak), a finalisty ośmiu uczniów (Sylwana Miłoś, Stanisław Robak, Kacper Nieć, Natalia Banaś, dwukrotnie Grzegorz Rogóż, Zuzanna Nieć, Aleksandra Jachym). Rokrocznie gimnazjaliści zostawali laureatami i finalistami Powiatowego Konkursu Matematycznego klas drugich pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca oraz Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Ogromny wysiłek uczniów i zaangażowanie nauczyciela wychowania fizycznego dawało niezmiernie zadowalające wyniki sportowe. Mimo tego, że szkoła nie posiadała pełnowymiarowej sali gimnastycznej i odpowiedniego zaplecza sportowego, uczniowie zawsze przywozili z zawodów medale i statuetki, rozsławiając tym samym dobre imię szkoły i gminy nie tylko w powiecie, ale też w województwie.

Pełna treść wiadomości na: borowa.pl/2-nieskategoryzowane/436-pasja-rodzi-sukces
borowa.pl, Źródło artykułu: borowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola