Belka
Czwartek, 3 Grudnia 2020   imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POZNAJCIE TYCH, KTÓRZY POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY!

Data publikacji: 2016-11-23, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
POZNAJCIE TYCH, KTÓRZY POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY!

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby.

W Mielcu już od kilku lat funkcjonuje akcja Szlachetna Paczka, świąteczna inicjatywa pomocy osobom najuboższym. Akcja ta polega na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym osobom i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy, którymi kieruje Lider.
Rolę koordynatora akcji Szlachetna Paczka w Mielcu objęła Pani Monika Kłoda.

Pomoc skierowana jest głównie do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Darczyńcą może zostać każdy. Baza danych z historiami osób, które szukają darczyńców rusza 19 listopada. Pod adresem www.szlachetnapaczka.pl znajduje się baza rodzin, którym można zadeklarować chęć pomocy, wybierając powiat mielecki i rodzinę, którą chcecie wspomóc. „Znaleźliśmy kilkadziesiąt rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej nie ze swojej winy. Często to los wpłynął na ich tragiczne losy” – mówi Monika Kłoda, liderka Szlachetnej Paczki w Mielcu. – „Wiemy, że rodzin, które potrzebują pomocy jest w powiecie mieleckim wiele, ale naszym zadaniem było wyszukanie tych, dla których paczka będzie impulsem do kolejnej zmiany. Takich, które tak jak potrafią radzą sobie z trudami życia, nie narzekają, nie oczekują pomocy, choć bardzo jej potrzebują. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy” – dodaje.

Każda z rodzin i ich historie to realne problemy, tragedie i realni ludzie, którzy walczą i nie poddają się. Prezent, który darczyńca im przygotuje przyczyni się do zmiany ich losu. Wierzymy w to ponieważ znany nam są historie i co roku je widzimy – opowiada Pani Monika.

„Szlachetna Paczka” łączy ludzi, budując więzi między osobami zaangażowanymi. To współpraca grupy dobroczyńców jest w stanie spełnić marzenie wybranej rodziny, a doświadczenia z tego płynące trwale zmieniają życie obu stron.

 

Osoba do kontaktu:

Monika Kłoda, liderka „Szlachetnej Paczki” w Mielcu
tel. 793 674 777

 

redakcja, Źródło artykułu: mielec.pl, Autor zdjęć: mielec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola