Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prognoza RCB oraz IMGW dla naszego regionu

Data publikacji: 2012-07-19, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Prognoza RCB oraz IMGW dla naszego regionu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ocenę sytuacji meteorologicznej w kraju, obowiązującą do dn. 20.07 br. Informacja została przygotowana na podstawie Analizy warunków burzowych oraz prognozy pogody dla Polski na okres 18/19.07-20.07.2012 opracowanej przez Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie oraz Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW.

Na obszarze Polski centralnej, południowej i wschodniej (woj. opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, oraz częściowo dolnośląskie, podkarpackie, lubelskie, mazowieckie, podlaskie i łódzkie) dynamiczne warunki meteorologiczne mogą sprzyjać powstawaniu gwałtownych zjawisk, w tym tworzeniu się trąb powietrznych. Spodziewane są silne porywy wiatru (20- 25 m/s) i intensywne opady deszczu. W czasie burz prognozuje się opady o natężeniu 15-20 mm, jednak w przypadku wystąpienia kilku burz nad jednym obszarem (durze prawdopodobieństwo) suma opadów będzie się kumulować (do 30 mm). W burzach możliwy grad o średnicy 3-5 cm.

Szczegółowa prognoza pogody

Czwartek (19.07)
W dzień okresami przelotne opady deszczu lub burze, które mogą być miejscami silne, lokalnie opady gradu. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm. Wiatr okresami dość silny, porywisty. Na wybrzeżu do 70 km/h, a w czasie burz do 90 km/h.

Czwartek/piątek (19.07/20.07)
W nocy okresami przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu Polski początkowo miejscami burze. Na południowym wschodzie prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny i porywisty do 55 km/h. W czasie burz do 70 km/h.
W dzień miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze, głównie na północy i zachodzie Polski. Wiatr na północy kraju okresami dość silny i porywisty do 55km/h, a w czasie burz do 70 km/h.

Opracowano: Martyna Olejnik, WA

Jak podkreśla Zenon Tokarki, kierownik Biura ds, Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu, powyższy komunikat to prognoza, która nie przesądza jednoznacznie o tym, że zjawiska takie musza wystąpić. - W tej chwili, czyli w czwartkowe południe, mamy do czynienia z fałszywą informacją o tym, jakoby radiowozy policyjne oraz straż pożarna ostrzegały mieszkańców miasta przez megafony o grożącym im niebezpieczeństwie. Proszę abyśmy nie poddawali się panice w tej sytuacji, a jedynie mieli świadomość o możliwości wystąpienia wspomnianych zjawisk - podkreśla Zenon Tokarski. - Należy jednak mieć świadomość, że w przypadku wystąpienia powyższych zjawisk należy parkować pojazdy z dala od drzew, usunąć z balkonów i parapetów wszelkie przedmioty oraz w miarę możliwości pozostać w bezpiecznych miejscach, np. budynkach - dodał Zenon Tokarski.

Krzysztof Urbański
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Mielca

 

mielec.pl, Źródło artykułu: mielec.pl, Autor zdjęć: portal-mielec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola