Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2019   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Remont linii kolejowej Dębica – Mielec

 
Niemal 250 mln zł będzie kosztować rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew Narodowa - Mielec - Dębica. Na 32-kilometrowym odcinku przebudowanych zostanie kilka stacji oraz przystanków pasażerskich. Zły stan infrastruktury sprawił, że ruch na trasie Mielec - Dębica został zawieszony w 2009 roku. W ramach rewitalizacji na tym odcinku zostanie przebudowanych 9 stacji i przystanków kolejowych oraz 37 obiektów inżynieryjnych, w tym 6 dużych mostów. Na Krajowy Program Kolejowy, rząd przeznaczył aż 67 miliardów złotych. Linia nr 25 na odcinku Padew - Mielec - Dębica wykorzystywana jest obecnie tylko w ruchu towarowym. Rewitalizacja tej linii jest ważna dla całego regionu, również z punktu widzenia gospodarczego, - łączy bowiem dwie strefy ekonomiczne. Zmodernizowanych zostanie też 40 przejazdów kolejowych. Dzięki rewitalizacji trasy, pierwsze pociągi pasażerskie między Mielcem a Dębicą pojadą od grudnia 2020 r., z prędkością maksymalną 120 km/h a towarowe 70 km/h. Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 ma kosztować prawie 250 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego kwotą 166 mln zł.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2019-03-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola