Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Senator RP i Naczelnik Edukacji czytali na dywanie

Data publikacji: 2013-05-07, Data modyfikacji: 2013-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Senator Władysław Ortyl oraz Naczelnik Wydziału Edukacji UM Arkadiusz Gałkowski byli kolejnymi gośćmi akcji „Czytanie na dywanie” w Przedszkolu Miejskim nr 12.

Od początku roku szkolnego Przedszkole Miejskie nr 12 im. Marii Konopnickiej prowadzi akcję „Czytanie na dywanie”, w której znani mielczanie czytają przedszkolakom bajki i opowiadania, wcześniej mówiąc o sobie kilka słów i omawiając funkcję jaką pełnią dla Państwa. We wtorek, 6 maja dzieci z „dwunastki” zaprosiły do czytania Władysława Ortyla i Arkadiusza Gałkowskiego.

Tym razem przedszkolaki wysłuchały bajek o szczurkach i sroczce, a następnie odpowiadały na pytania nawiązujące do czytanej wcześniej treści. Kolejną atrakcją był występ przedszkolnego kółka teatralnego. Nasza akcja ma na celu nie tylko zapoznanie naszych podopiecznych ze znanymi mielczanami, ale także cały czas promujemy głośne czytanie bajek. Liczymy na to, że dzieci także zachęcą rodziców do codziennego wspólnego poznawania najpiękniejszych bajek – powiedziała dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12, Jolanta Dziaduła. Dodała, że finał akcji zaplanowany jest na czerwiec. – Będziemy chcieli wówczas zaprosić wszystkich naszych gości, a także dzieci i ich rodziców na plenerowe podsumowanie akcji – powiedziała.

 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola