Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tester trzeźwości bezpłatnie na stacji benzynowej

Data publikacji: 2012-07-30, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tester trzeźwości bezpłatnie na stacji benzynowej

Kierowcy, którzy po spożyciu alkoholu, nawet w poprzednim dniu, nie są pewni czy mogą zasiąść za kierownicą, będą mogli przeprowadzić bezpłatne badanie. Urządzenie AlkoBlow będzie do dyspozycji mielczan, przez całą dobę, na stacji SHELL przy ul. Wojsławskiej.

Urządzenie zostało zakupione z Funduszu Przeciwalkoholowego, będącego w dyspozycji Prezydenta Miasta. - Bodaj najwięcej zatrzymanych kierowców, będących pod wpływem alkoholu, przyznaje się, że spożywało alkohol dzień wcześniej. Część z nich robi to świadomie, ale część nie potrafi określić swojej zdolności do prowadzenia samochodu. Właśnie dlatego postanowiliśmy udostępnić profesjonalne urządzenie, które wskazuje, czy w wydychanym przez kierowcę powietrzu jest przekroczona dozwolona dawka alkoholu - powiedział prezydent Janusz Chodorowski. AlkoBlow na co dzień używają policjanci i strażnicy miejscy do wstępnej kontroli trzeźwości kierujących. Urządzenie nie wskazuje wartości, a jedynie sygnalizuje przekroczoną normę. Jak zaznacza podkomisarz Wiesław Kluk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, urządzenie nie jest wyskalowane, czyli wynik jego pomiaru nie jest precyzyjny. - Może się zatem zdarzyć i tak, że AlkoBlow nie wykaże spożycia alkoholu, a nasze, homologowane urządzenia pokażą wynik dodatni - powiedział. Dlatego warto pamiętać, że test, choć niezwykle istotny, to daje jedynie wynik orientacyjny.

Wybór stacji SHELL ma umożliwić mieszkańcom miasta swobodny i całodobowy dostęp do badania. - AlkoBlow będzie umieszczone w budynku stacji benzynowej. Zdajemy sobie sprawę, że tego typu test może być dla niektórych krępujący, dlatego urządzenie będzie znajdowało się w pewnej odległości od stanowiska kasowego, co pozwoli na zachowanie dyskrecji - powiedziała Jolanta Markowska-Rzeźnik z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Mielcu. Ponadto stacja znajduje się w pobliżu popularnych lokali, w których weekendami bawią się młodzi mielczanie. Jak dodaje, wierzy, że wykonujący test dojrzale podejdą do użytkowania AlkoBlow. - Wszyscy wiemy jak alkohol wpływa na kierującego pojazdem. Dlatego świadomość, że jesteśmy pod jego wpływem oraz, że jesteśmy poważnym zagrożeniem dla innych, może uratować komuś życie - dodał Jolanta Markowska-Rzeźnik.

Prezydent Janusz Chodorowski przyznaje, że wspólnie z pracownikami stacji benzynowej uważnie będzie przyglądał się wykorzystaniu urządzenia. W przypadku dużego zainteresowania, niewykluczone, że kolejne pojawią się w innych częściach miasta.

Krzysztof Urbański
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Mielca

 

mielec.pl, Źródło artykułu: mielec.pl, Autor zdjęć: mielec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola