Belka
Środa, 2 Grudnia 2020   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy

Data publikacji: 2019-06-30, Data modyfikacji: 2019-07-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Podczas VIII sesji, która odbyła się w dniu 27 czerwca 2019 r. Rada Gminy Borowa udzieliła Wójtowi Gminy wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2018 rok. Absolutoryjną procedurę poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy za rok poprzedni. Dokument ten obejmuje podsumowanie działalności Wójta, a w szczególności realizacji polityki gospodarczej, społecznej, oświatowej, kulturalnej i sportowej gminy.  Zwieńczeniem procedury rozpatrywania Raportu o stanie Gminy Borowa za 2018 r. było jednogłośne podjęcie przez Radę Gminy Borowa uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Borowa wotum zaufania. Sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu pozytywnie zaopiniowała zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i Komisja Rewizyjna, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium. Nad uchwałą zatwierdzającą sprawozdania finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok oraz nad uchwałą w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium głosowało 15 radnych.Wójt Stanisław Mieszkowski podziękował za pozytywna ocenę.

Pełna treść wiadomości na: borowa.pl/dla-mieszkancow/439-wotum-zaufania-i-absolutorium-dla-wojta-gminy
borowa.pl, Źródło artykułu: borowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola