Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaczipuj swojego psa

Data publikacji: 2012-12-06, Data modyfikacji: 2012-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
 Zaczipuj swojego psa

Decyzją radnych Rady Miejskiej w Mielcu, od 1 stycznia 2013 roku wprowadzona została roczna opłata za psa. Mieszkańcy Mielca mogą jednak uniknąć tej opłaty w prosty sposób. Wystarczy bezpłatnie zaczipować swojego pupila w gabinecie weterynaryjnym, z którym władze Mielca właśnie podpisały umowę o współpracy.

Podczas listopadowej sesji radni podjęli decyzję o wprowadzeniu opłaty rocznej w wysokości 108 złotych za każdego psa. Jednocześnie wskazali, iż zwolnionym z opłaty może być każdy, kto w gabinecie weterynaryjnym dokona wszczepienia swojemu psu mikroczipa.
Zabieg czipowania polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora. Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika, w który będą wyposażeni, strażnicy miejscy, policjanci i pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu. Trwałość urządzenia określana jest na kilkadziesiąt lat to oznacz, że odczytanie zawartych w nim danych będzie możliwe nawet długo po śmierci zwierzęcia.

Jak podkreśla wiceprezydent Mielca Mieczysław Wdowiarz, wprowadzenie elektronicznego systemu rejestracji psów było koniecznie, ponieważ od kilku lat w mieście narastał problem z bezdomnymi zwierzętami. - Postanowiliśmy walczyć z tym zjawiskiem, tym bardziej, że nie wszystkie zwierzęta, chodzące bez opieki po mieście, są zwierzętami bezdomnymi. Do tej pory nie mogliśmy zidentyfikować zwierzęcia i przypisać go do właściciela. Wprowadzony system w pełni to umożliwi - powiedział Mieczysław Wdowiarz. Wiceprezydent zaznacza także, że wprowadzenie systemu ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, także tym, którzy są właścicielami czworonogów. - Dzięki czipowaniu nikt nie zarzuci opiekunowi psa, że to właśnie jego, a nie inny pies biega po mieście - dodał wicperezydent.

Wszczepienie mikroczipa jest bezpłatne, a dokonują go na zlecenie władz miasta, lekarze weterynarii w gabinecie „Na Peronie", przy ul. Głowackiego 8 (dworzec PKP). Gabinet jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 19.00 a w soboty od 8.00 do 12.00. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w Gabinecie Weterynaryjnym osobiście lub telefonicznie pod numerem 793 732 132.

 

Urząd Miasta Mielec, Źródło artykułu: http://www.mielec.pl, Autor zdjęć: Krappweis
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola