Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaproszenie do udziału w projekcie "Dom Seniora Nazaret"

Data publikacji: 2018-06-26, Data modyfikacji: 2018-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Wójt Gminy Borowa zaprasza mieszkańców Gminy Borowa do do udziału w projekcie "Dom Seniora Nazaret" realizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Regionalnego z siedziba w Mielcu przy ul. Krakowskiej 1 w partnerstwie z Fundacją im. Józefa Becka. Projekt będzie realizowany dla osób powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie gminy Borowa, niesamodzielnych, niepełnosprawnych i samotnych, których stan zdrowia nie wymaga leczenia w warunkach szpitalnych. Projekt umożliwia między innymi: Opiekę w dziennym domu pomocy społecznej dla 25 osób poprzez zapewnienie całodziennych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz pobudzenie aktywności fizycznej (ruchowe) w tym udział w wycieczkach i wydarzeniach kulturalnych, udział w warsztatach m.in. plastycznych, muzycznych. teatralnych, komputerowych).Opieka w dziennym domu pomocy prowadzona będzie wraz z wyżywieniem przez 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do godziny 16:00. Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania przez 2 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu dla 25 osób polegająca na: pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiece higienicznej, pielęgnacji zaleconej przez lekarza, zapewnieniu kontaktu z otoczeniem, zapewnieniu 24-godzinnej teleopieki dającej możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa (np. nagłe zasłabnięcie, upadek) poprzez noszenie opaski na przegubie ręki. Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania przez 1 godzinę, 7 dni w tygodniu dla 20 osób polegające na: pielęgnacji w procesie leczenia w tym: pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, pomoc w zakupach lub zamawianie leków w aptece, pilnowania i przyjmowania leków, pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia, rehabilitacji fizycznej tj. możliwość skorzystania z usług rehabilitanta oraz fizjoterapeuty w zależności od potrzeb podopiecznych, zapewnieniu 24-godzinnej teleopieki dającej możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa (np. nagłe zasłabnięcie, upadek) poprzez noszenie opaski na przegubie ręki. Projekt realizowanych będzie do 30.06.2020 roku. Osoby zainteresowane oraz spełniające warunki udziału w projekcie mogą uzyskać więcej informacji pod nr tel.: Podkarpacka Fundacja Rozwoju Regionalnego – 574 470 090 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borowej – 17 581 53 55 Termin zgłoszeń do udziału w projekcie upływa z dniem 31 lipca 2018 r.

Pełna treść wiadomości na: borowa.pl/dla-mieszkancow/278-zaproszenie-do-udzialu-w-projekcie-dom-seniora-nazaret
borowa.pl, Źródło artykułu: borowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola