Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawiadomienie - nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Z A W I A D O M I E N I E o zmianie wysokości stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2019 r. Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.) Wójt Gminy Czermin zawiadamia, że w związku z przeprowadzeniem i rozstrzygnięciem przetargu na odbiór odpadów komunalnych na rok 2019 Rada Gminy w Czerminie podjęła Uchwałę Nr III/7/2018r. z dnia 07.12.2018r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty ( Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego 2018 poz. 5444) Uchwałą nr III/7/2018 Rady Gminy w Czerminie z dnia 07 grudnia 2018r. została ustalona nowa wyższa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej, który złożył deklarację otrzyma w załączeniu wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2019r. wraz z terminem płatności wyliczone na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji. Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są następujące: Dla nieruchomości zamieszkałych, jeśli odpady zbierane i odbierane są w sposób nieselektywny miesięczne stawki opłaty wynoszą: 1)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 1 osoby- 36 zł 2)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 osób- 48 zł 3)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 3 osób- 72 zł 4)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 i więcej osób – 96 zł Dla nieruchomości zamieszkałych, jeśli odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny miesięczne stawki opłaty wynoszą: 1)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 1 osoby – 20 zł 2)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 osób- 34 zł 3)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 3 osób- 50 zł 4)      Dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 i więcej osób- 58 zł W związku z powyższym zmieniona wysokość opłaty nie powoduje konieczności złożenia nowej deklaracji i obowiązuje do czasu wystąpienia jakiejkolwiek zmiany danych mających wpływ na wysokość opłaty ( np. zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, zmiany sposobu zbierania odpadów w terminie do 14 dnia od daty zaistnienia zmiany). Zgodnie z założeniami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach system gospodarki odpadami komunalnymi ma być systemem samofinansującym się. W związku z powyższym w celu zapewnienia środków na jego prawidłowe funkcjonowanie konieczne jest pobieranie takiej opłaty od mieszkańców, aby wystarczała ona na realizację całości zadania, którym została obciążona gmina.                                                                                                          Wójt Gminy Czermin                                                                                                           mgr Sławomir Sidur

Pełna treść wiadomości na: czermin.pl/index.php/517-zawiadomieniezmianastawek2018
czermin.pl, Źródło artykułu: czermin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola