Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zobacz jak mogą wyglądać nowe tereny rekreacyjne

Data publikacji: 2013-11-14, Data modyfikacji: 2013-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Na zlecenie Urzędu Miejskiego została opracowana koncepcja zagospodarowania terenów pomiędzy Samorządowym Centrum Kultury, a stadionem sportowym. Założeniem tego pomysłu jest utworzenie spójnego terenu rekreacyjnego, który dziś rozdziela fragment ulicy Grunwaldzkiej. 

W opracowanej koncepcji ten odcinek ulicy jest przesunięty w stronę stadionu, tworząc połączenie ulic Kopernika i Ossolińskich. Dzięki temu do dyspozycji jest duży, a co za tym idzie także bezpieczny obszar. We wstępnej koncepcji znalazły się elementy małej architektury, takie jak nowe ławki i oświetlenie oraz fontanna, w której woda spływa po kilku stopniach. Plan zakłada także powstanie w tym miejscu punktu z mała gastronomią. Koncepcja przewiduje także zmianę zagospodarowania terenów rekreacyjnych MOSiR, gdzie w miejsce dwóch boisk treningowych maja powstać trzy boiska z jednoczesnym zachowaniem terenu wykorzystywanego do organizacji dużych imprez plenerowych, takich jak np. Dni Mielca.

Prezentowane szkice i wizualizacje są wstępnym pomysłem na zagospodarowanie tego terenu i nie jest przesądzone, że realizacja nastąpi w takiej formie i w takim zakresie w jakim jest przedstawiona na wizualizacjach. Dlatego zachęcamy mieszkańców Mielca do zapoznania się z planami i podzielenia się z nami opinia na ten temat. Uwagi i sugestie można przesłać do Urzędu Miejskiego drogą elektroniczną na adres e-mailowy opinie@um.mielec.plUM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola