Belka
Środa, 2 Grudnia 2020   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Reprezentacja PALP pokonała Mistrza

Data dodania: 2019-07-08
Dnia 7 lipca 2019 roku na stadionie Sokoła w Partyni odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. W uroczystości wziął udział Starosta Powi... więcej »
 
 

Za nami XII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej...

Data dodania: 2019-07-08
Dnia 30 czerwca 2019 roku odbył się XII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Oazowej na Górze Św. Anny w Jaślanach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Jaślany", a Patronat... więcej »
 
 

Zarząd Powiatu przyznał stypendia sportowe

Data dodania: 2019-07-05
Trzynastu sportowców z terenu powiatu mieleckiego otrzymało stypendia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i zagranicznym. więcej »
 
 

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert z zakresu...

Data dodania: 2019-07-05
W dniu 04.07.2019 r. Zarząd Powiatu Mieleckiego dokonał wyboru ofert w ramach otwartego konkursu ofert na zlecanie przez Powiat Mielecki w roku 2019 realizacji zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osó... więcej »
 
 

Przez Powiat Mielecki przejadą kolarze

Data dodania: 2019-07-04
W związku z przejazdem przez teren powiatu mieleckiego w dniu 6 lipca 2019 roku Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego władze samorządowe powiatu mieleckiego proszą mieszkańców o nie wyje... więcej »
 
 

Starosta dziękuje za pomoc

Data dodania: 2019-07-04
Mieleckie Starostwo podsumowuje majową akcję przeciwpowodziową. Ta nietypowa powódź - jak ją zgodnie oceniali uczestnicy akcji – unaoczniła służbom kierunki, w jakich powinny zm... więcej »
 
 

POWITANIE LATA 2019

Data dodania: 2019-07-04
W najbliższą niedzielę, 7 lipca 2019 r. spotykamy się na stadionie Victorii w Czerminie. Turnieje, konkursy, licytacje i zabawy trwać będą od godz. 9:00 do późnych... więcej »
 
 

Zgnilec amerykański

Data dodania: 2019-07-03
Na terenie Powiatu Mieleckiego, przy tablicach informujących o wjeździe do danej miejscowości pojawiły się tabliczki z napisem "Zgnilec amerykański pszczół – Obszar zapowietrzony". więcej »
 
 

Jubileusz 20-lecia Powiatu Mieleckiego

Data dodania: 2019-07-03
We wtorek 25 czerwca 2019 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia Powiatu Mieleckiego. Wśród zaproszonych gości członkowie Za... więcej »
 
 

Darmowe szkolenie: "Certyfikowany instalator...

Data dodania: 2019-07-03
Ośrodek szkoleniowy On Sp. z o.o. z Rzeszowa, dysponujący wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu na Certyfikowanego instalatora systemów fotowoltaicz... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 92
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola