Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kiedy pociągiem do Mielca?

 
Jest szansa, że jeszcze w tym roku zostanie uruchomione połączenie kolejowe Dębica – Mielec – Tarnobrzeg. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie chce, żeby jeszcze w jesieni odbyło się wbicie pierwszej łopaty pod rozbudowę torów na tym terenie. Linia kolejowa numer 25 relacji Dębica-Mielec-Tarnobrzeg została wpisana do wykazu połączeń o znaczeniu strategicznym dla kraju. Potrzeba remontu linii wynika z faktu funkcjonowania jej w pobliżu Tarnobrzeskiej i Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz trzech podstref.Dzisiaj jest to stacja przelotowa z małym odgałęzieniem na Dębicę i Mielec. Wymagający rewitalizacji odcinek liczy około 70 kilometrów. Zakres i liczba wskazanych w ramach modernizacji inwestycji jest ogromny. To między innymi budowa sygnalizacji i centrum sterowania ruchem pociągów. Obecnie na linii odbywa się jedynie ruch towarowy. Ruch pasażerski i dalekobieżny został zlikwidowany w 2009 roku.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-02-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola