Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi nie zawiedli! Są odpowiedzialni – prowadzą bezpiecznie!

Data publikacji: 2013-10-21, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Podobnie jak wiele europejskich miast, tak i Mielec kolejny raz włączył się do kampanii na rzecz promocji trzeźwości i bezpieczeństwa na drogach pn. EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU.

Akcja jest inicjatywą belgijskiej fundacji Responsible Young Drivers a jej partnerami są m.in. Fundacja Krzyś, MIVA Polska oraz Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny”. Ideą, jaka przyświeca kampanii jest ograniczenie liczby weekendowych wypadków z udziałem młodych nietrzeźwych kierowców. Miasto Mielec odpowiedziało na zaproszenie organizatorów i w dniu 19.10.2013 r. przeprowadziło akcję w Klubie Studio 8, który w tym roku został partnerem.

Wolontariuszami, którzy zachęcali młodych kierowców do wzięcia udziału w akcji, byli: Elżbieta Działo-Zięba – pracownik Biura Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Mielcu, Karolina Czaja i Grzegorz Ziomek. - Klubowicze wykazali naprawdę duże zainteresowanie akcją. Wielu z nich skorzystało z możliwości założenia alkogogli, które symulują stan po spożyciu alkoholu. Niektórzy z nich mieli okazję po raz pierwszy przebadać się alkomatem. Bardzo pozytywnym zjawiskiem było wzajemne przekazywanie sobie informacji o Kampanii przez młodych ludzi, a nierzadko też przyprowadzanie kolegów/koleżanek–kierowców, aby mogli wziąć udział w akcji. Dzięki temu wiele osób nieświadomie i przypadkowo stało się wolontariuszami. To pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w młodych ludziach – powiedziała Karolina Czaja.

- To już X edycja kampanii w Europie i piąta w Mielcu. Podsumowując całą akcję można stwierdzić, iż najważniejsze z tego, co udało się zaobserwować podczas sobotniego wieczoru i nocy jest to, że widać zmianę w mentalności młodych kierowców. Wielu w rozmowach podkreślało, że trzeźwa jazda to dla nich sprawa oczywista, standard i warunek dobrej sobotniej zabawy. To z kolei pokazuje, że życie własne, znajomych i innych uczestników ruchu drogowego to dla nich wartość bezwzględna, a trzeźwość to powód do dumy – powiedziała Elżbieta Działo-Zięba - Koordynatorka Kampanii ENBW. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż u wszystkich osób, które przebadano alkomatem wynik badania wskazał 0,00 promili. - Wszystkie te osoby otrzymały pamiątkową koszulkę i mogły zrobić sobie symboliczne pamiątkowe zdjęcie. Taki stan rzeczy jest realną podstawą do tego, by sądzić, że Mielec będzie miastem coraz bardziej bezpiecznym, miastem, w którym wszyscy, nie tylko młodzi ludzie, odpowiedzialnie siadają za kółkiem – dodała .

 

UM Mielec, Źródło artykułu: www.mielec.pl, Autor zdjęć: UM Mielec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mielecki

Powiat mielecki – powiat z siedzibą w mieście Mielec, zlokalizowany w województwie podkarpackim na dwiema rzekami – Wisłą i Wisłoką. W skład wchodzą gminy Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne oraz miasta Mielec, Przecław i Radomyśl Wielki.

W powiecie znajduje się kilka rezerwatów przyrody: Bagno Przecławskie, Buczyna, Końskie Błota i Pateraki. Nie zabrakło również wielu zabytków, m.in. urokliwy Dwór w Przecławiu, Wieża obronno-mieszkalna w Rzemieniu czy Dworek Oborskich w Mielcu.

Przez powiat przebiega wiele dróg powiatowych i wojewódzkich, dzięki czemu komunikacja z większymi miastami takimi, jak Kraków czy Rzeszów, jest bardzo dogodna. Ponadto w Mielcu znajduje się lotnisko.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola